X Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w piłce nożnej

Mistrzostwa Polski Dzieci w Domów Dziecka już za nami. Ponad 400 zawodniczek i zawodników z 40 domów dziecka spotkało się w Warszawie na największym tego typu turnieju piłki nożnej w Polsce (a może i na świecie), zorganizowanym przez Fundację „Nadzieja na Mundial”.

To były już dziesiąte, jubileuszowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Dzieci z Domów Dziecka. X raz wzięli także  udział podopieczni z placówek opiekuńczo-wychowawczych z Powiatu Bialskiego. Pod nazwa FC Komarno grali wychowankowie z domów w Maniach, Szach i Janowa Podlaskiego. Powiat Bialski reprezentował Erwin, Kamil, Filip, Krystian, Paweł ,Radek, Wiktor oraz Kacper ,  opiekunem drużyny był Piotr Malesa.

Nasza drużyna znalazła się w grupie D. Chłopcy zajęli I miejsce w grupie,  notując  odpowiednio wyniki:  zwyciężając  Burzę Kłobuck 4-1, pokonali  Chełmno 7-1, zremisowali z Miechowem 1-1, oraz rozgromili Siedlce 10-0.

W następnym etapie rozgrywek  1/16 Mistrzostw Polski zmierzyliśmy się z Łodzią wygrywając 4-2 i awansowaliśmy do ósemki najlepszych drużyn w Polsce.  Niestety nasi chłopcy musieli rozegrać następny  mecz ze Sternikiem Szczecin zaraz bezpośrednio po meczu z Łodzią. Bardzo zmęczeni ,  mieliśmy też zbyt  krótką ławkę, niestety przegrywamy 2-0. Ostatecznie Sternik Szczecin zdobył Mistrzostwo Polski. Był to nasz  najlepszy dotychczasowy występ  w historii MP Domów Dziecka w piłce nożnej  tej rangi . Na osłodę mieliśmy w naszej drużynie najlepszego strzelca  turnieju. Królem strzelców X Mistrzostw Polski z wynikiem 20 bramek został Filip z Janowa Podlaskiego. Gratulujemy chłopakom umiejętności i sportowego hartu walki.

Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych

Manie 24     21-560 Międzyrzec Podlaski